Search
Close this search box.

تخته کنید درِ بیمارستان‌‌ها و دانشگاه‌‌ها را؛ چرا که ما آمدیم!


برای اشتراک در همین سایت، کانال گاه فرست و کانال آهستگیْ لطفا کلیک کنید

برای دانلود کتاب‌ها لطفا همین‌جا را کلیک کنید ‌

برای اطلاعِ بیشتر در باره‌‌ی بحث زیر می‌توانید به این‌جا و این‌جا و این‌جا و این‌جا نگاه کنید.
تخته کنید درِ بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها را؛
چرا که درمان همه‌ی درد‌‌های بشری رسید!


قبل از شروع خواندن،‌ باید صدها آفرین گفت به اعتماد به‌نفسِ کیهانیِ صادرکننده‌ی این دستوراتِ قاطعِ درمانی.
ای کاش امثالِ کارل پوپر، ورنر هایزنبرگ، اروین شرودینگر، ماکس پلانک، انیشتن و … از این اعتماد به‌نفس درس می‌گرفتند تا نظریات‌شان را با شک کمتری مطرح می‌کردند.

وقتی نظام پزشکیِ مدرن، در سراسر جهان مشغول “تبدیلِ هر آدم معمولی، به یک بیمار واجب العلاج” و “پرکردن رژیم خوراکی با داروهای مافیای داروسازی” و فرستادن هر مُراجع به سراغ تجهیزاتِ پیچیده‌ی تشخیصیِِ اَبَر شرکت‌ها (ازمایشگاه‌ها و مراکز تشخیصی …) باشد، طبیعی است که یکباره، معجزه‌هایی این‌چنینی هم در گوشه‌گوشه‌ی دنیا رخ بدهند و فقط با یک نسخه‌ی شگفت‌آور همه‌ی دردهای بی‌درمان را علاج کنند و … مردمِ دردمند هم بشتابند، و چه شتابیدنی!
و تو چه دانی چیست شتابیدن و شتاب برای درمانِ درد‌های لاعلاج!؟

توجه باید داشت که در کنار خارق‌العاده بودن این درمان‌های قطعی، انشاء و نگارش متن آن‌ها هم به شدت درس آموز و قابل تامل است.
یک نکته‌ی دیگر این که وقوع این نوع معجزه، منحصر به کشورِ ما نیست، و اتفاقا کشورِ آمریکا هم از این دست معجزات کم ندارد. اما در این‌جا بی‌در و پیکری و حمایت دستگاه‌های مختلفِ اولیاء محترم امور و پشتیبانیِ ایدئولوژیک، کاری می‌کند که همه‌ی آن پزشکانی که دلسوز مردم هم هستند انگشت به دهان می‌مانند و کاری هم از دست‌شان برنمی‌آید.

اما باید توجه داشت که نقدِ مدرن به پزشکیِ مرسوم دانشگاهی از دید علمی و بینشِ انتقادی از سوی منتقدینی چون ایوان ایلیچ هیچ ارتباطی ندارد با مطلبی که در زیر خواهید دید.

نقد ایوان ایلیچ این است که صنعتِ پزشکیِ امروزی، صنعتی است که بیماری افروز است (مثل تعبیر جنگ افروز). او سرانجام می‌گوید: “در بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها را ببندید تا نسلی سالم و اهل دانش به شما تحویل بدهم.”

این صنعتِ عظیم به انسان اجازه نمی‌دهد که با تحمل درد، این هنر باستانیِ بشر آشنا شود و با آن کنار بیاید، کاری می‌کند که آدم سالم احساس کند بیمار است و ده‌ها برچسب برای او تولید می‌‌کند، بی‌جهت می‌خواهد عمر انسان را با هر کیفیت و کمیتی زیاد کند و ممکن است سال‌ها یک بیمار لاعلاج یا در حال کما را در بیمارستان نگه‌‌دارد و … . این کارها را می‌کند که طبیب و حکیمِ سابق دانشگاه رفته‌ی مثلا ۱۰۰ سال پیش، امروزه تبدیل به پزشکی شده است که مهره‌ای است کوچک در صنعتِ غول‌آسای داروسازی و تجهیزات پزشکی.

همین روزها (روزهای کروناییِ بشر) دقیقا نقش داروسازانِ بزرگ را داریم در جریان ساخته‌شدنِ واکسنِ کرونا می‌بینیم

با این مقدمه، این نقد قابل تامل است و موافقان و مخالفانی دارد که باید حرف‌شان را شنید و آن‌گاه تصمیم گرفت که خود را به دست این صنعت بسپاریم یا کمی شورش کنیم و کمتر خود را به بیمارستان‌ها و تخصص‌های پیچیده‌ی پزشکی و تجهیزات پیچیده‌شان نیازمند کنیم. این کار با پیروی از بهداشتِ فراگیر، یعنی رعایتِ هر چه بیشتر زندگیِ سالم، خوراکِ سالم، خوابِ سالم، زندگی در هوای سالم، نظافتِ سالم، داشتنِ تحرکِ جسمیِ هر چه بیشتر (کار جسمی، پیاده‌روی، نرمش، ورزش و …) و از همه مهم‌تر پیروی از ساعتِ زیستیِ بدن (یعنی با طلوعِ آفتاب بیدار شدن، و با یکی دو ساعت بعد از غروب خوابیدن) می‌تواند انجام بشود و ما را از پیچاپیچِ راهروهای بیمارستان‌های مجهز دور کند.


حکیم و پزشک دانشگاه دیده‌ی ۵۰ سال پیش، در همین ایران، موقع ویزیت مریض شرح حال می‌گرفت، مریض و خانواده‌اش را می‌شناخت، شرح درد را کاملا می‌‌شنید، بعد معاینه‌ای کامل می‌کرد، صدای قدم برداشتن و نحوه‌ی قدم‌ گذاشتن و چهره‌‌ی بیمار را زیر نظر می‌گرفت و با توجه به آن‌ها بود که دارویی می‌داد و پرهیزهایی را تجویز می‌کرد. اما پزشک امروزی معمول فورا تو را به آزمایشگاه‌ها حوالت می‌دهد، و خدا نکند که با یکی یا چند تا از آن‌ها قراردادی نانوشته داشته باشد. و در اکثرِ موارد هیچ اشاره‌ای به پرهیز‌ها، خوراک و تحرک و زندگیِ سالم نمی‌کند، مگر استثناهایی.

بر همین اساس بود که نظام حاکم بر سلامت آمریکا از ۳۰ سال پیش طرح پزشک خانوار را راه‌اندازی کرد، پزشکی که با تک تک خانوار‌های مراجع آشناست. همین طرح خوب در ایران هم شروع شده و تلاش می‌کند که اجرا بشود اما به‌علت‌های متعدد شکست می‌خورد و ما باز هم با پزشکیِ تجاری شده روبرو هستیم.

به‌تازگی هم با پدیده‌ی بیل‌بورد‌های تبلیغ بیمارستان و مطب هم روبروییم.
بگذریم…
برویم به سراغ درمان‌گرِ یک‌باره‌ی همه‌ی دردهای بی‌درمان:

==============================================================
به گزارشِ سایتِ  “در سیاهکل” ( www.darsiahkal.ir/71111/71111 ) در زیر بخشی از  نسخه های آیت الله عباس تبریزیان پدر طب سنتی در ایران (به گفته‌ی گزارش‌گرِ سایتِ “در سیاهکل”) برای علاج بیماری ها و به ویژه بیماری های سخت‌درمان و بی‌درمان آورده شده است.

 

در ابتدا درمانِ دو مورد از بیماری‌های شاخص و خطرناک را از قول پدر طب اسلامی در زیر می‌بینید و با بیماری هم آشنا می‌شوید:
===================================
فاویسم: فاویسم  نوعی حساسیت در صفراوی هاست.غالبا از باقلا ایجادمی‌شود. چون باقلا کود شیمیایی دارند. باید صفرابر ها را مصرف کند تاصفرای اضافی خالی شود.
لوپوس: قرص خون + داروی پیامبر ص.
==================================
[توضیح این‌‌که:
لوپوس: یک نوع بسیار خطرناک بیماریِ خود-ایمنی یا اتو ایمیون است که تقریبا همه‌ی ارگان‌ها را درگیر می‌‌کند (نک: ویکی‌پدیا). قرص خون و داروی پیامبر در کارگاه ایشان تولید می‌شوند.

فاویسم: نوعی بیماریِ پنهان اما مرگبار که غالبا بعد از خوردن یا تماس با باقالیِ تازه یا خوردنِ بعضی داروها بیمار واکنشِ شدید نشان می‌دهد. کسانی که دچار حالتِ حادِ این مشکل می‌شوند، دچار وضعیتِ اورژانسی می‌شوند و فرصت هیچ نوع درمان دراز مدتی را پیدا نمی‌کنند و در بیشتر موارد می‌میرند. (نک: ویکی‌پدیا)]

پدر طب اسلامی (به گفته‌ی سایت در سیاهکل) فهرستی از بیماری‌ها و درمان آن‌ها را به رایگان منتشر کرده که ۳۶ صفحه است و چند صفحه‌ی زیر بخشی از این فهرست است. نکته در این‌جاست که داروهایی را که اشاره می‌کند، در کارگاه داروسازی خود تهیه می‌کند و از راه نمایندگان خود به دست مشتریان در سراسر کشور می‌رساند.

یک کارگاه طب اسلامی

============================
اما بازی عجیب و طعنِ روزگار را ببینیم:
درست ۵۰ سال پیش عده‌ای جوانِ جان بر کف مردم دوست و میهن دوست، و اهل مطالعه‌ و اندیشه چند ماه گرسنگی کشیدند و مانند حیوانات جنگلی در ارتفاعاتِ البرز زندگیِ در حال حرکت را برای اولین بار تجربه کردند تا بتوانند با اسلحه شروع کنند به آزاد کردن سرزمین‌های حکومتِ شاهنشاهی و بنیان‌گذاری یک جامعه‌ی آرمانی و سالم. آنان این کار را از سیاهکل شروع کردند.

و حالا می بینیم که در همان سیاهکل،‌ بعد از ۵۰ سال برای نسخه‌های پدر طب اسلامی سر و دست می‌شکنند و سخنرانی برپا می‌کنند و جمع می‌شوند تا پیام صوتیِ این پدر طب اسلامی را در همایشی بشنوند.

راستی! کجای کار ایراد داشته؟

=====================================================
بخشی از درمان‌های پدر طب اسلامی را در زیر می‌بینید:

مغز و اعصاب

 ضربه مغزی

روغن بنفشه پایه کنجد(هرشب دو قطره در هربینی) مغز را ترمیم میکند.هرچه این روغن کهنه تر باشد بهتر است.مثلا روغنی که ۹بار (هرماه یکبار) روغن گیری شود.عالی است.

قطره مخلوط مرزنجوش با داروی جامع را در بینی هرشب دو قطره بریزند.

لکه های حونی در مغز

این لکه ها از رگها خارج میشوند.که داروی لخته خون مفید است.مخلوط آب مرزنجوش با داروی جامع شبی دو قطره در بینی بریزید.

۵۸- اضطراب

داروی شافیه ۱۰ ماهه – سودا بر – قرص خون.

۵۹- لرزش دست ،پا،سر وسایر اعضای بدن(پارکینسون)

لرزش دست وپا وسر و.. ناشی از کوچک شدن مغز،یا ضف اعصاب،سردی بدن یا ضعف بدن است.

تقویت اعصاب – چای دارچین – داروی پیامبرص – داروی عقل – بخور پیامبر(ص) – روغن بنفشه پایه کنجد – قطره مرزنچوش باجامع – مویز – پیاز – خوردن پودر بابونه

سی پی خبل

در روایات با نام خبل آمده است.پاها چپ وراست میرود وبیمار توازن وکنترل در راه رفتن وبر بدن ندارد.یاسر به عقب میرود.این بیماری معلول جن است.که در نطفه یا بعد از زایمان نفوذ میکند.نسخه جن زدگی وضعف اعصاب وضعف عقل را عمل نمایید.

بخور حضرت مریم(س) –همراه داشتن حرز علی(ع) – جامع با آب انار – قطره سداب با سرکه – طریفل – داروی تقویت اعصاب –روغن بنفشه پایه کنجد – داروی عقل و..

بیماریهای زنتیکی

غالبا معلول جن یا رعایت نکردن توصیه های قبل وحین وبعد از بارداری میباشدکه در روایات اسلامی امده است.که جن وشیاطین در نطفه اثر میکند.نسخه جن زدگی را عمل نمایید.

سرطانها

۱-سوره حمد روزی ۷۰ بار بر بیمار بخوانند ۲-پودر هسته سیب ۳-آب مرزنجوش مخلوط و در بینی بریزند. ۴- سنا مکی۵- اگر بیمار رطوبت دارد طریفل استفاده شود. ۶- ثفا(داروی اصلی)

۷- روغن بنفشه پایه کنجد در بینی بریزند ۸- شافیه.

۶۰- سرمای شدید سر

بلغم زدا – قرص خون – کاهش سردی و افزایش گرمی – صاف کننده خون.

۶۱- لخته خون در مغز

قطره مرزنجوس با جامع یا داروی شافیه مخلوط کنید ودر بینی بریزند – داروی لحته خون – صاف کننده خون – بازکننده عروق مفید است.

دوش آب داغ ، طریفل و خود مرزنجوش مقوی مغز است.

۶۲- درمان اعتیاد

شاخ و برگ اسفند طبق روایات نئشه آور است و اعتیاد آور نیست ۲ تا ۱۰ گرم میل کند. اسفند را جایگزین مواد مخدر کنید.مواد مخدر بی حس کننده هستند.در مار گزیدگی یا عقرب گزیدگی میتوان از مواد مخدر استفاده کرد.

۶۳- لرزش گردن( دیستونی گردن)

مانند سایر لرزشها علل رفع شود. مانند نسخه های تقویت اعصاب عمل شود.

۶۴- بیماریهای اعصاب و روان وضعف اعصاب

مواردش مختلف است باید علتها را رفع کرد از جمله علل مشکلات اعصاب و روان غلبه صفرا یا سودا یا بلغم یا کم خونی یا غلظت خون یا یبوست یا جن زدگی و..است که اول باید این موارد رفع شود.وبعد برای تقویت اعصاب موارد زیر مفید است.

قطره مرزنجوش + جامع و قطره روغن بنفشه پایه کنجد در بینی بریزند. – داروی تقویت اعصاب – دمکرده بادرنجبویه با دارچین- پیاز – پودر ودمکرده بابونه – مویز ۲ عدد ناشتا و … نیز موجب تقویت اعصاب است.

بیماری های روانی نیز غالبا ناشی از تاثیر جن یا غلبه مزاج است.همراه با اصلاح مزاج بخور حضرت مریم(س) – داروی عقل- تقویت اعصاب – مفرح مفید است.

۶۵- بوتیس

معلول جن است یا همبستر شدن هنگام قاعدگی است. بخور حضرت مریم س – مصرف زیاد کننده های عقل و مغز – چکاندن روغن بنفشه در بینی نیز مفید است.

۶۶- حواس پرتی

مرکب ۷ ( داروی شافیه ۹ ماهه)

۶۷- ضایعه یاقطع نخاع در اثر تصادف و ضربه و غیره

روغن بنفشه پایه کنجد یا قطره مرزنجوس با داروی جامع در بینی بریزند – داروی شافیه برای فلج – داروی پیامبر ص – روغن ۴۰ گیاه یا تعدادی از روغن های گرم روی محل بالید – سویق جو شسته بخورد و…

۶۸- اسپاستیک پاراپلژی ( بی حسی و سردی اندام تحتانی):

معلول غلظت خون است صاف کننده بخورد.

اگر پاها سرد میشود داروی جامع با آب انغوزه توصیه میشود.

۶۹- انواع سرطانها ، تومور، ورم های بدخیم وخوش خیم وغده ها(تبرزیان)

۱-چند دعا که در صفحه ۶۳ و ۶۴ از جلد ۱ از طب المصطفی آمده است مانند سوره حشر و آیه لو انزلنا هذا القرآن …. تا آخر سوره حشررا بر بیمار بخوانند و ببندند.

بیماریهای روحی , روانی و غیرجسمی 

روحی روانی

عصبانیت

غالبا ناشی از صفراست اگر از صفرا بود صفرابر بخورد یا جلوی آفتاب بنشیند. صفرازا ها را کم کند و گاهی ناشی از کم خونی است : قرص خون بخورد.

درمان اعتیاد

شاخ و برگ اسفند طبق روایات نئشه آور است و اعتیاد آور نیست ۲ تا ۱۰ گرم برگ و شاخ اسفند را آسیاب کرده با مقداری دانه اسفند مخلوط کرده و مصرف شود.

غم و اندوه : مفرح

درمان اعصاب و روان

مواردش مختلف است صفرا، سودا، مشکل روانی و…. باید علت ها رفع شود و داروی اعصاب که عمده اش بابونه است مصرف کنید. ولی غالبا از غلبه سودا است /ف سودا بر مصرف کند.

افسردگی

سودابر ( افتیمون) – تقویت اعصاب ( بابونه) – مفرح ( به اندازه یک فندق) مصرف شود – داروی جامع با آب انگور هم در درمان افسردگی موثر و مفید است.

دیدن جن در خانه

بخور حضرت مریم س – حرز ابودجانه را آویزان کنند – ارتفاع خانه را کم کنند.

جن زدگی

تقویت اعصاب ( بابونه) – بخور حضرت مریم س – همراه داشتن حرز علی ع – کبوتر نگه داشتن در خانه طوری که با بزند – سودابر و….

خواب آشفته و ترسناک : سودابر مصرف کنید چون ناشی از سودا است.

فکر و خیال و ترس : سودابر( افتیمون).

بوتیس

معلول جن است یا همبستر شدن در هنگام قاعدگی است برای رفع جن بخور حضرت مریم س استفاده کنید. و زیاد کننده های عقل و مغز هم مفید است . سداب و سرکه استفاده کنید و روغن بنفشه در بینی بریزید.

سایکوز

داروی تقویت عصب ( پودر بابونه) ، مفرح – داروی عقل مصرف شود.

توهم : مرکب۷ (۹ ماهه)

هزیان گویی : مرکب ۷

ترس : مرکب ۷ (۹ماهه) – مرکب ۷ ( ۱۱ ماهه)

از جا پریدن : مرکب ۷ ( ۹ ماهه)

وسواس فکری وغذایی وعملی

غالبا معلول سوداست.سودابر – انار – افتیمون – سفیده تخم مرغ وسرکه از هر کدام یک قاشق باهم مخلوط کنید وبا داروی شافیه (۱۱ ماهه) بخورید.

خنده ی بی مورد : مرکب ۷ ( ۱۳ ماهه)

بازی با ریش : مرکب ۷ ( ۱۵ ماهه)

مالیخولیا ناشی از رطوبت : طریفل

بی حوصلگی : بلغم زدا مصرف کند.

احساس خستگی : اگر ناشی از غلبه صفرا است، صفرا بر و تقویت اعصاب میل کنید.

کبد طحال تیرویید غدد

حساسیت عصبی

اکثر حساسیت ها ریشه در خون دارد.پس صاف کننده خون بخورد.تقویت کبد وتقویت اعصاب نیز مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.